Dihydroergotamina

Dihydroergotamina jest substancją czynną stosowaną głównie w leczeniu napadów migreny. Używa się jej, aby złagodzić objawy migrenowe i przyspieszyć ustąpienie bólu głowy. Działa poprzez zwężenie rozszerzonych naczyń krwionośnych w mózgu, co pomaga zmniejszyć ból. Lek jest przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 16 roku życia.

Rozdziały
  1. 10.04.2026
  2. www.leksykon.com.pl