Rezerpina

Klopamid jest substancją czynną o działaniu moczopędnym stosowaną głównie w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zarówno pierwotnego, jak i wtórnego, gdy monoterapia okazuje się nieskuteczna. Zmniejsza objętość płynów ustrojowych oraz obniża ciśnienie krwi, co ułatwia kontrolę nadciśnienia. Często stosuje się go w połączeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi, takimi jak beta-blokery lub leki rozszerzające naczynia krwionośne. Przeznaczony jest dla pacjentów wymagających kompleksowego leczenia nadciśnienia tętniczego.

Rozdziały
  1. 12.04.2026
  2. www.leksykon.com.pl