Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-08-14 01:52:58

Tagi: znieczulenie

09:54 12 SIE 20162

RPO: brak anestezjologów utrudnia dostęp do znieczulenia przy porodzie

W związku z informacjami o dyskryminacji pacjentek w dostępie do znieczulenia farmakologicznego do porodu, Rzecznik Praw Obywatelskich wystąpił do centrali i wszystkich oddziałów wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia o dane statystyczne obrazujące dostępność tego świadczenia dla kobiet na terenie...

14:51 11 PAŹ 20153

Znieczulenie miejscowe może wpływać na rozwój dziecięcych zębów?

Naukowcy z Uniwersytetu w Plymouth uważają, że miejscowe znieczulenie wpływa na rozwój komórek zębów u dzieci. Swoje wnioski opublikowali w piśmie „Cell Death Discovery”.

12:47 24 LIP 20153

Informacja w sprawie znieczulenia okołoporodowego

W związku z pojawiającymi się w mediach informacjami dotyczącymi dostępności znieczulenia porodowego Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej przypomniało, że wszystkie szpitale, które udzielają w ramach kontraktu z NFZ świadczeń na  oddziałach o profilu położnictwo i ginekologia  mają...

14:07 28 MAJ 20150

Borowa pochodna lidokainy działa 5-krotnie dłużej

Naukowcy z Uniwersytetu w Missouri opracowali nowy związek, który może szybko zapewnić dłużej utrzymującą się ulgę od bólu. Borokaina (borowa pochodna lidokainy) znosi ból tak samo skutecznie jak substancja wyjściowa, ale działa nawet 5-krotnie dłużej.

14:01 16 KWI 20150

Znieczulenie zewnątrzoponowe spowalnia rekonwalescencję po laparoskopii?

Znieczulenie zewnątrzoponowe wydaje się spowalniać tempo rekonwalescencji u pacjentów poddawanych laparoskopowej resekcji jelita grubego - do takich wniosków doszli autorzy badania opublikowanego na łamach Annals of Surgery.

10:14 24 LIP 20140

Znieczulenie regionalne nie dla pacjentów ze złamaniem szyjki kości udowej?

Złamanie szyjki kości udowej to jedno z najczęstszych złamań występujących u osób dorosłych i w wieku podeszłym. W Stanach Zjednoczonych rocznie dochodzi do ponad 300 000 złamań tego typu. Uraz ten zazwyczaj zaopatrywany jest operacyjnie – wykonywana jest endoprotezoplastyka stawu biodrowego.

12:58 10 CZE 20140

W jaki sposób poprawić skuteczność znieczulenia u dzieci?

Nowe badania, którego kierownikiem jest Dr Alicia S-nchez, Department of Anaesthesiology, ze szpitala Hospital de Sagunto w Hiszpanii, przedstawione na tegorocznym spotkaniu Anestezjologów „Euroanaesthesia” w Sztokholmie pokazują, iż obecność rodziców przy dziecku podczas podawania mu znieczulenia,...