Już niebawem, dzięki nowoczesnej sali operacyjnej (tzw. hybrydowej), szpital MSWiA w Łodzi będzie mógł przeprowadzać unikatowe zabiegi chirurgii naczyniowej. 26 lipca minister Joachim Brudziński, a także wiceminister Krzysztof Kozłowski, wzięli udział w otwarciu najnowszej inwestycji łódzkiego szpitala i spotkali się z lekarzami i pielęgniarkami, którzy pracują w placówce.

Jak poinformowało MSWiA, nowoczesna sala operacyjna będzie służyć Oddziałowi Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej. To jedyna sala hybrydowa we wszystkich placówkach MSWiA. Całkowity koszt jej budowy i wyposażenia wyniósł ponad 6,5 mln złotych. Dzięki inwestycji będzie można przeprowadzać skomplikowane operacje naczyniowe. Specjaliści będą mogli wykonywać operacje łączone, to znaczy takie, w których wykorzystuje się jednocześnie zabiegi klasyczne i wysokospecjalistyczne zabiegi radiologiczne. Dzięki takim salom można operować osoby coraz starsze, z licznymi dolegliwościami m.in. kardiologicznymi.

Jak zaznaczył dr n. med. Włodzimierz Hendiger, pełniący obowiązki ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej, nowoczesna aparatura zwiększy bezpieczeństwo przeprowadzanych zabiegów. – Mamy zespół interdyscyplinarny, składający się nie tylko z chirurgów naczyniowych, ale także z kardiologów i internisty. To jest bardzo rzadko spotykane – dodał.


Źródło: MSWiA