Za niecałe pół roku Oddział Położniczo-Ginekologiczny, Oddział Neonatologiczny oraz Zespół Porodowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Zgierzu zmienią się nie do poznania. Modernizacja warta ponad 7,5 mln zł trwa już od dwóch miesięcy - poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

O tej oraz innych inwestycjach w szpitalach podległych samorządowi województwa łódzkiego mówił marszałek Witold Stępień, podczas wizytowania placu budowy na terenie zgierskiej lecznicy.

- Skala inwestycji w naszych szpitalach jest ogromna. To jest np. blisko 140 mln zł funduszy unijnych, które będziemy uruchamiali i inwestowali w nowe bloki operacyjne. Prawie 100 mln zł wydatkowaliśmy ze spółki „Inwestycje Medyczne Łódzkiego” na zakup nowoczesnego sprzętu i wyposażenia do naszych szpitali. Dzisiaj odwiedzamy remontowane oddziały w wojewódzkim szpitalu w Zgierzu aby na miejscu przekonać się o postępie prac. To modernizacja za przeszło 7,5 mln zł i wygląda na to, że będzie wykonana zgodnie z terminem. Cieszę się, że pacjenci nie będą musieli długo czekać na odnowione oddziały – powiedział marszałek Witold Stępień.

W zgierskim szpitalu zostało wszczęte odrębne postępowanie przetargowe na zakup aparatury medycznej i wyposażenia remontowanych oddziałów. W ramach przetargu zostaną zakupione m. in.: stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem, łóżka porodowe, fotel porodowy, aparaty KTG, kardiomonitory, łóżka szpitalne elektryczne, detektory tętna płodu, stanowiska do resuscytacji noworodka, inkubatory oraz wiele innych nowoczesnych urządzeń potrzebnych do leczenia i opieki nad noworodkiem.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego