Komisja Europejska przyjęła pakiet inwestycyjny finansujący 25 dużych projektów inwestycyjnych z 10 państwach członkowskich. W tym gronie jest Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu, które otrzymało 56 mln euro wsparcia. Pieniądze pozwolą nie tylko na budowę obiektu, ale także na jego wyposażenie. Szpital ma być gotowy na początku 2021 roku.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w regionie. Na blisko 3 hektarach terenu przy ul. Wrzoska w Poznaniu powstanie szpital, w którym mali pacjenci będą mieli opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz godne warunki pobytu.

W siedmiokondygnacyjnym budynku powstanie m.in. pierwszy w Wielkopolsce szpitalny oddział ratunkowy dla najmłodszych dzieci. Znajdzie się też miejsce na kilkanaście poradni specjalistycznych. Ale tym, na co najbardziej czekają rodzice i chore dzieci, są jednoosobowe sale. Będzie mogło przybywać w nich 354 małych pacjentów wraz ze swoimi opiekunami.

Obok szpitala powstanie też parking na 425 samochodów i miejsca rekreacji dla pacjentów. Zostanie również zmodernizowana droga dojazdowa.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jest spora szansa na to, że na początku 2021 roku mali pacjenci będą leczyć się już w nowej placówce.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego