Zakończyła się modernizacja dwóch budynków Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Już wkrótce do wyremontowanych pomieszczeń przeniesione zostaną trzy oddziały, poradnia ortopedyczna oraz szpitalna szkoła. Prace wykonano w ramach Programu Przebudowy USDK na lata 2011- 2018 finansowanego ze środków rządowych - poinformował Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum.

Zmodernizowane pawilony należą do tzw. kompleksu budynków rehabilitacji, który powstał w latach 80. XX w. W budynku „L” mieścić się będą trzy oddziały: pulmonologii, alergologii i dermatologii, nefrologii oraz neurologii, a także poradnia ortopedyczna. W położonym równolegle budynku „M” funkcjonować będą sale lekcyjne i pomieszczenia administracyjne.

Pawilony zostały gruntowanie zmodernizowane – wykonano montaż nowych instalacji, stolarki aluminiowej, wykończenie i wyposażenie pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przestrzeń stała się bezpieczna i funkcjonalna. W oddziałach jest więcej łazienek, co poprawi warunki pobytu dla pacjentów oraz rodziców i opiekunów. Odnowione jadalnie i pokoje zabaw zachęcają do spędzania tam czasu wolnego i rekonwalescencji. Ściany korytarzy zdobią zabawne rysunki i wierszyki.

W trosce o komfort rodziców, którzy pozostają przy dziecku przez całą dobę, Fundacja „O Zdrowie Dziecka” zakupiła ponad 180 rozkładanych foteli. Meble sfinansowano ze środków z 1%.


Źródło: Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum