Uniwersytet Medyczny w Białymstoku jest gospodarzem rozpoczętego w czwartek (16 maja) XVIII Kongresu Polskiego Towarzystwa Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej. To odbywające się raz na trzy lata, najważniejsze naukowe wydarzenie w zakresie szeroko rozumianej immunologii.

Gościem specjalnym wydarzenia, a także prowadzącą pierwszą sesję naukową była Pani Wiceminister Zdrowia prof. dr hab. Urszula Demkow. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Kongresu jest prof. dr hab. Marcin Moniuszko, Rektor Elekt UMB, a w jego składzie są również prof. dr hab. Ewa Jabłońska i dr hab. Andrzej Eljaszewicz.

Konferencję otworzyli: prof. Marcin Moniuszko, prof. Maciej Kurpisz i prof. Ewelina Grywalska.

Jak poinformowano na stronie internetowej UMB, kongres jest wyjątkową okazją, by w jednym miejscu i czasie zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami immunologii doświadczalnej oraz roli zaburzeń immunologicznych między innymi w onkologii, alergologii, chorobach płuc, kardiologii, nefrologii i w wielu innych sytuacjach klinicznych. Dodatkowo to możliwość osobistego spotkania najlepszych specjalistów i dyskusji z nimi na ważne tematy.

W spotkaniu uczestniczy ponad 300 specjalistów z całego kraju (bezpłatnie w Kongresie mogą uczestniczyć studenci UMB). Miejscem obrad jest Hotel Gołębiewski w Białymstoku, a cześć spotkań odbędzie się w Pałacu Branickich.

Program Kongresu: https://immunologia2024.pl/informacje/


Źródło: Uniwersytet Medyczny w Białymstoku