Szpital w Gorzowie rozbuduje dzienny oddział chemioterapii. Na ten cel placówka otrzymała dotację w wysokości 3 mln zł od samorządu województwa lubuskiego .

Marszałek województwa Elżbieta Anna Polak podkreśla, że to niezwykle ważna inwestycja dla osób walczących z nowotworem. - Teraz jest tam dla chorych 14 stanowisk, a po rozbudowie będzie 30. To ma ogromne znaczenie dla pacjentów, lepiej się czują i leczą, gdy mogą wrócić do domu podczas leczenia, a nie zostawać w szpitalu i patrzeć na drastyczne przypadki – wyjaśniła.

Umowę na dofinansowanie podpisali marszałek Elżbieta Anna Polak oraz wiceprezes szpitala w Gorzowie Robert Surowiec. Dotacja województwa lubuskiego na ten cel wynosi 3 mln zł, a całkowita wartość inwestycji to 5,7 mln zł. Samorządowa dotacja przeznaczona zostanie na opracowanie dokumentacji budowlanej oraz roboty budowlano-montażowe. Zadanie zostanie zrealizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

>>>ZOBACZ TEŻ: Jak wystawić e-receptę w bezpłatnym programie Gabinet drWidget?

Nowy Oddział Dziennej Chemioterapii będzie miał 30 stanowisk dla pacjentów. Zostanie umiejscowiony w parterowym budynku przylegającym do istniejącego korytarza na poziomie parteru. Planowana powierzchnia użytkowa to 572 mkw.

- Pacjenci dzięki dofinansowaniu będą leczeni w bardzo komfortowych warunkach – powiedział Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. - Dzięki pomocy pani marszałek i zarządu zmieniliśmy nasz szpital. Teraz przed nami kolejny krok. Tworzenie dziennych oddziałów to jest tendencja światowa w leczeniu. Chemioterapia obciąża chorych fizycznie i psychicznie, dlatego potrzebują naprawdę dobrych warunków. W imieniu pacjentów, prezesa, pracowników szpitala jeszcze raz dziękuję - podkreślił.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego