W Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach lekarze usunęli z brzucha pacjentki 17-kilogramowego guza. To już drugi podobny zabieg w tej placówce w ostatnich tygodniach.

„Lekarze szpitala w Sosnowcu przekazali pacjentkę, która poprosiła o przeprowadzenie u niej zabiegu ginekologicznego w naszym Szpitalu. Zespół dr Adama Tiszlera przy zabezpieczeniu anestezjologicznym Bronisławy Janik, ordynator Oddziału Intensywnej Terapii niezwłocznie przystąpili do niego, czego efektem było usunięcie 17 kilogramowego guza oraz 6 litrów płynu z jamy otrzewnej” - poinformował WSP w Tarnowskich Górach.

Jak przekazano na Facebooku szpitala, pacjentka czuje się dobrze i cieszy się, że jej waga z 88 kilogramów spadła do 63. Teraz pozostaje czekać na prawidłowy wynik badania histopatologicznego.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Był to już drugi podobny zabieg w tej placówce w ostatnich tygodniach. W połowie września szpital informował o wycięciu pacjentce guza, którego średnica wyniosła 60 cm, a waga - 24 kg.

Szpital podziękowała teraz szerokiej rzeszy użytkownikom Facebooka, prasie i telewizji za udostępnianie apelu z prośbą skierowaną do kobiet, aby poddawały się badaniom ginekologicznym.

„Nie jest wymówką czas pandemii, ograniczonej dostępności do lekarzy specjalistów. Nowotwory nie poprzestają rosnąć, one są coraz większe bez względu na panującą sytuację epidemiczną. W dalszym ciągu apelujemy-kobiety zadbajcie o swoje zdrowie dla dobra Was i waszych rodzin” - mówi ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego dr n.med. Adam Tiszler.


Źródło: Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowym w Tarnowskich Górach