Pierwsze w regionie Centrum Urazowe dla Dorosłych i Centrum Urazowe dla Dzieci otwarto w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Prace przy powstającym Centrum obejmowały Szpitalny Oddział Ratunkowy, Pediatryczną Izbę Przyjęć oraz Oddział Intensywnej Terapii.

- Dziś podsumowujemy trzy projekty unijne o wartości ponad 40 mln zł. Pierwszy główny obszar to centra urazowe – powiedział dr Konrad Jarosz, dyrektor SPSK nr 1 PUM.

Drugi projekt to doposażenie jednostek szpitala udzielających świadczenia zdrowotne na rzecz pacjentów z chorobami nowotworowymi w nowoczesny sprzęt medyczny wraz z wyposażeniem pomieszczeń dla urządzeń do diagnostyki obrazowej. Trzeci to Centrum Diagnostyki i Leczenia Niepłodności.

- Jesteśmy kolejny krok do przodu w rozwoju Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie – podkreślał prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM. – Dla nas najważniejszy jest pacjent i jemu służymy.

W ciągu doby Centrum Urazowe dla Dorosłych przyjmuje około 200 pacjentów a dla Dzieci ponad 100. Powstanie Centrum to efekt wprowadzonej ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, która zakłada utworzenie takiej jednostki w każdym województwie.


Źródło: Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie