Co doprowadziło do tego, że szpital traci cenionego specjalistę? – pyta RPO w oficjalnym piśmie dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego.

RPO dowiedział się z mediów o odejściu z pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Białej Podlaskiej dr. Riada Haidara, który na podstawie kontraktu był zatrudniony do 31 grudnia 2019 r. na stanowisku ordynatora oddziału neonatologii.

Dr Haidar przez 30 lat z sukcesem kierował tym oddziałem, jest wysokiej klasy specjalistą w tej dziedzinie medycyny. Z informacji medialnych wynika, że dyrektor szpitala co prawda zaproponował lekarzowi po upływie kontraktu dalszą pracę, ale nie na stanowisku ordynatora. To stanowisko ma być obsadzone w drodze konkursu przez inną osobę.

Dr Haidar uznał, że nie będzie mógł pracować jako zwykły lekarz na oddziale, który przez 30 lat prowadził. Uważa też, że choć w październiku został wybrany na posła na Sejm, nadal mógłby pracować jako ordynator – przecież już przez dwie kadencje był radnym sejmiku wojewódzkiego i jednocześnie kierował oddziałem neonatologii.

Dlatego RPO prosi dyrektora Chodzińskiego o wyjaśnienie decyzji.


Źródło: Biuro RPO