Pół miliona złotych z budżetu miasta Opola ma trafić do oddziału kardiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. Informację o wsparciu prezydent Arkadiusz Wiśniewski przekazał 14 maja 2018 r. na spotkaniu w ratuszu.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni za tak znacznie wsparcie ze strony miasta, zwłaszcza że jednym z dwóch strategicznych kierunków rozwoju naszej uczelni jest – obok prószkowskiej pomologii – właśnie kierunek lekarski, medycyna – powiedział rektor UO prof. dr hab. Marek Masnyk.

- Te pieniądze, za które składamy wielkie podziękowania, są na oddziale kardiologicznym USK bardzo potrzebne – podkreślił dr Piotr Feusette, ordynator oddziału kardiologii w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. – Od wielu lat staramy się jak najlepiej leczyć naszych pacjentów i trzeba powiedzieć, że mamy się czym pochwalić, chcemy jednak, by szpital i oddział stały się swego rodzaju wizytówką, wzorem innowacyjności w medycynie w przyszłych latach. Pieniądze, które przekazuje nam miasto, a za które jesteśmy ogromnie wdzięczni, umożliwią modernizację oddziału.

Dr Feusette przybliżył uczestnikom spotkania pracę oddziału kardiologii, na którym jest 67 łóżek, a każdego dnia dyżury pełni tam trzech lekarzy specjalistów. Trafiają tam najcięższe przypadki chorób serca, w tym zawałów, z całego województwa. To oddział o strategicznym znaczeniu dla zdrowia mieszkańców Opolszczyzny.

Na przekazanie pieniędzy potrzebna jest zgoda rady miasta.


Źródło: Uniwersytet Opolski