Projekt Mapy potrzeb zdrowotnych, realizowany od 2014 r., został wyróżniony przez European Institute of Public Administration w Maastricht prestiżowym certyfikatem Best Practice European Public Sector Award 2017 (EPSA) - poinformował resort zdrowia.

EPSA to jedyna nagroda dla najlepszych, najbardziej innowacyjnych oraz wyróżniających się sprawnością jednostek administracji publicznej, które podejmują działania dotyczące kompleksowego i skutecznego rozwiązywania kluczowych problemów na różnych poziomach oddziaływania (lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim). Jest przyznawana raz na dwa lata.

W tym roku tematem przewodnim był „Innowacyjny sektor publiczny w 2017 r. – nowe rozwiązania złożonych problemów”.

„To wyróżnienie nagradza wysiłek osób, które pracowały przy tym projekcie. Jest też wyrazem uznania dla pracy całego urzędu. Umożliwiło zaprezentowanie naszych osiągnięć na forum europejskim i nawiązanie kontaktów w celu wymiany dobrych praktyk i doświadczenia” - czytamy w komunikacie resortu.

Projekt Ministerstwa Zdrowia jest jednym z dwóch nagrodzonych projektów z Polski. Został wybrany spośród 15 zgłoszeń z kraju oraz 60 – z całej Europy (w kategorii krajowej).


Źródło: Ministerstwo Zdrowia