Piotr Drzymalski został nowym dyrektorem Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu. O rozstrzygnięciu konkursu poinformował w środę (6 lutego) Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

Przed nowym dyrektorem stoi bardzo trudne zadanie. Grudziądzka lecznica to najprawdopodobniej najbardziej zadłużona placówka medyczna w Polsce. Zadłużenie szpitala wynosi obecnie kilkaset milionów złotych i pożera nie tylko finanse lecznicy, ale ma również negatywny wpływ na budżet całego miasta.

- Przed Piotrem Drzymalskim wielkie, zawodowe wyzwanie, bowiem kierowanie tak dużą jednostką, znajdującą się w trudnej sytuacji finansowej wymaga ogromnego poświęcenia i zaangażowania. Oczywiście, ze swej strony, deklaruję pełne wsparcie i pomoc. Wierzę, że rozpoczynamy nowy etap w funkcjonowaniu naszej lecznicy. Naszym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa pacjentom i kadrze oraz ustabilizowanie sytuacji finansowej Szpitala - mówił prezydent Maciej Glamowski.

Jak poinformował Urząd Miasta Grudziądza, Piotr Drzymalski ukończył Wydział Ekonomiki i Organizacji Produkcji na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pracując jako Dyrektor Regionu w Metro Group oraz prowadząc własną działalność - Private Asset Management. Od 2015 r. do dziś jest Prezesem Zarządu w spółce Geotermia Grudziądz. Ponadto uczestniczył w wielu szkoleniach dotyczących m.in. zarządzania zmianą, pracy i sukcesu w międzynarodowej kulturze zarządczej, psychologii inwestowania, skutecznego inwestowania oraz dla managerów służby zdrowia.

Poprzedni, wieloletni dyrektor Szpitala, Marek Nowak złożył rezygnację z tej funkcji z końcem października ub. roku.