Szef kancelarii premiera przekazał na briefingu prasowym, że wtorkowa dostawa szczepionek Moderny przeciwko Covid-19 do Polski została odwołana. "Będziemy przekazywać dalsze informacje, jak tylko precyzyjne informacje spłyną od producenta" - zapewnił szef KPRM Michał Dworczyk.

Dopytywany, czy oznacza to przesunięcie też dostawy kolejnych transz, Dworczyk oświadczył, że ma nadzieję, że tak nie będzie, ale dopóki nie ma "twardych dokumentów" nie chce składać żadnych deklaracji.

Minister zapewnił, że w tym tygodniu wszystkie szczepienia zostaną wykonane, ponieważ wszystkie szczepionki wyjechały już z magazynów i do godz. 12 dojadą do wszystkich punktów szczepień. "Jak będzie potem? Dzisiaj jeszcze na pewno, jak tylko otrzymamy precyzyjne informacje, przekażemy taki komunikat" - zapewnił.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Dworczyk podkreślił, że na razie harmonogram szczepień nie zmienia się. "Po tych informacjach od Moderny, kiedy ustalimy szczegóły tego, z czym musimy się właściwie liczyć, poza tym, że jutro nie dotrze ten transport, będziemy - jeśli będzie taka konieczność - modyfikowali harmonogram" - dodał.(PAP)


Źródło: PAP