28 lutego w Gdańsku odbędzie się piąta konferencja w ramach debaty „Wspólnie dla Zdrowia”. Tym razem pod hasłem „Profilaktyka i zdrowie publiczne: świadomość, odpowiedzialność i bezpieczeństwo pacjenta”.

Podczas konferencji poruszone zostaną następujące zagadnienia:

  • skuteczność leczenia i bezpieczeństwo pacjentów (zarówno w aspekcie rejestrów jakościowych, akredytacji, jak i systemu monitorowania zdarzeń niepożądanych),
  • problemy zdrowia publicznego – w tym szczególnie poważne oczekiwania i wyzwania, jakie przed nim stoją,
  • bezpieczeństwo z punktu widzenia pacjentów oraz prawa i obowiązki pacjentów – w oparciu o nowe rekomendacje i wytyczne.

„Do dyskusji zaprosiliśmy między innymi przedstawicieli Centrum Monitorowania Jakości w Krakowie, organizacji pacjentów. Czekają nas też trzy niezwykle ciekawe wykłady: dr. Jensa Winther Jensena z Danish Clinical Registries, dr. Piotra Bandosza, który przez wiele lat blisko współpracował z NICE (National Institute for Health and Care Excellence) w Wielkiej Brytanii oraz Rzecznika Praw Pacjenta Bartłomieja Chmielowca” - informuje prof. Piotr Czauderna z Prezydium Rady Społecznej „Wspólnie dla Zdrowia”.

Do udziału w dyskusji organizatorzy zapraszają nie tylko lekarzy i organizatorów ochrony zdrowia czy specjalistów od zarządzania, ale także przedstawicieli organizacji pacjentów i specjalistów zdrowia publicznego.

Rejestracja


Źródło: Ministerstwo Zdrowia