Aż 24 osoby przypadały na jedno miejsce na kierunku stomatologia Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Na kierunku lekarskim kandydatów na jedno miejsce było 14. W sumie 9,5 tys. kandydatów walczyło o 1240 miejsc na studiach – podała uczelnia.

W przesłanym PAP komunikacie poinformowano, że liczba kandydatów na studia na uczelni utrzymała się na poziomie z zeszłego roku, sięgając prawie 9,5 tys. kandydatów na 1240 miejsc dostępnych na studiach jednolitych magisterskich oraz I stopnia.

Największym zainteresowaniem cieszyła się stomatologia, gdzie na jedno miejsce przypadało 24 kandydatów, z kolei na kierunku lekarskim, podobnie jak w roku ubiegłym, na jedno miejsce przypadało 14 osób. "Trzecie miejsce z wynikiem 7 osób na miejsce zajęła analityka medyczna. Liczba chętnych do studiowania ratownictwa wzrosła o kilkadziesiąt osób, a o jedno miejsce starało się czterech kandydatów” - czytamy w komunikacie.

Pod względem liczby aplikujących najpopularniejszy okazał się kierunek lekarski. Chęć podjęcia studiów medycznych wyraziło niemal 3900 osób spośród wszystkich, którzy aplikowali na studia w roku akademickim 2020/2021.

Większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym cieszył się również nabór na studia w języku angielskim, które Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu prowadzi na dwóch kierunkach: lekarskim i lekarsko-dentystycznym. O miejsce na medycynie w ramach English Division ubiegało się łącznie ponad 600 kandydatów, a na stomatologii - nieco ponad 100.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak podano, kandydaci na studia anglojęzyczne pochodzą głównie z Niemiec, ale spora grupa to także obywatele Tajwanu i Tajlandii, jak również Norwegii, Irlandii, Szwecji, USA, Kanady, a nawet Malezji.

20 sierpnia ruszyła rejestracja na studia niestacjonarne na kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym, farmaceutycznym i analityce medycznej. Zakończy się ona 27 sierpnia.(PAP)


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Roman Skiba