Data spotkania: 6 czerwca 2014r.

Miejsce spotkania:  Kraków, Plac Na Groblach 6/6

 

 

 

 

 

 

W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem nowoczesnymi metodami diagnostyki obrazowej układu krążenia mamy zaszczyt zaprosić na kolejną edycję "Warsztatów Kardiologicznego Obrazowania TK, MR, SPECT i PET", która odbędzie się w piątek 6 czerwca 2014 roku w Krakowie pod patronatem Sekcji Kardiologicznego Rezonansu Magnetycznego i Tomografii Komputerowej oraz Kardiologii Nuklearnej Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Konferencja adresowana jest do środowiska kardiologicznego i radiologicznego. W trakcie warsztatów będą miały miejsce sesje edukacyjne i szkoleniowe poświęcone praktycznym aspektom obrazowania sercowo-naczyniowego. Na koniec planowana jest natomiast interaktywna sesja przypadków klinicznych.

Sesje prowadzone będą przez wybitnych ekspertów w dziedzinie kardiologicznej diagnostyki obrazowej TK, MR, SPECT i PET. W warsztatach swój udział zapowiedzieli między innymi: prof. dr hab. med. Jeannette Schulz-Menger - członek zarządu Towarzystwa Sercowo-Naczyniowego Rezonansu Magnetycznego (SCMR), prof. dr hab. med. Ernest Pauwels z Zakładu Medycyny Nuklearnej Uniwersytetu Medycznego w Pizie we Włoszech oraz Uniwersytetu Medycznego w Leiden w Holandii oraz dr inż. Stefan Piechnik z Kliniki Chorób Sercowo-Naczyniowych Uniwersytetu w Oxfordzie w Wielkiej Brytanii.

W trakcie warsztatów istnieje możliwość uczestnictwa w kursie z TK serca obejmującym podstawowe i zaawansowane zagadnienia związane z oceną zarówno naczyń wieńcowych jak i struktur pozawieńcowych. Każdy uczestnik kursu będzie miał zagwarantowany dostęp do konsoli diagnostycznej. W najbliższym czasie na stronie internetowej warsztatów zostanie uruchomiona niezależna rejestracja na kurs. Liczba uczestników kursu jest ograniczona.

 

Źródło: www.warsztatyobrazowanie.pl