Od 1 stycznia 2020 roku mieszkanki Stalowej Woli, które są w ciąży, będą mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej.

"Kobiety, które pod swoim sercem przewożą małego pasażera, przyszłego mieszkańca Stalowej Woli w ten sposób bezpłatnie będą poruszać się w całej sieci miejskiej komunikacji autobusowej. To wyraz odpowiedzialności oraz wsparcia rodziny od pierwszych chwil jej rozwoju" – mówi Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta Stalowej Woli.

Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów będzie bilet wolnej jazdy wydawany przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wystawiony po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego planowany termin porodu. Bilet wolnej jazdy zachowa ważność do 30 dni po planowanym terminie porodu i będzie obowiązywać w całej sieci komunikacyjnej miasta.

"Będziemy jednym z pierwszych samorządów, który taki przywilej wprowadzi. Mam nadzieję, że będziemy wzorem dla innych" – mówi włodarz Stalowej Woli. Za realizacją takiej bonifikaty dla kobiet w ciąży opowiedziało się 18 spośród 22 radnych.


Źródło: UM Stalowa Wola | Kurier PAP