Komunikaty dla alergików, kalendarz pyleń, możliwość otrzymywania powiadomień o pyleniach poprzez e-mail lub sms, a także porady i ciekawostki. To wszystko oferuje użytkownikom portal Pylenia.PL.

Serwis jest adresowany zarówno do pacjentów, jak i lekarzy (zwłaszcza alergologów i dermatologów). I pacjent, i lekarz mogą założyć tu swoje konta. Dla zarejestrowanych użytkowników dostępne są już teraz rozmaite udogodnienia, np. aktualne komunikaty o pyleniu wysyłane na e-mail lub sms. Wystarczy podczas rejestracji konta wybrać region kraju oraz rodzaj alergenu.

Aktualne komunikaty można oczywiście sprawdzić bezpośrednio w serwisie - na kilka sposobów. Służą do tego m.in. rozwijane zakładki. Wystarczy wybrać rodzaj pylenia, region oraz przedział czasowy. Po kliknięciu w „Szukaj” wyświetlą się informacje (również w postaci przejrzystej grafiki) o stężeniu alergenów oraz tendencji pylenia. Można też kliknąć bezpośrednio w mapę Polski i w ten sposób zapoznać się z danymi z poszczególnych regionów albo skorzystać z głównego menu strony (sekcja „Komunikaty”).

W serwisie publikowane są nie tylko komunikaty bieżące, ale także archiwalne, jak również prognozy na najbliższy okres. Dostępny jest ponadto kalendarz pyleń. Przedstawia on orientacyjny przebieg pylenia poszczególnych roślin w konkretnych miesiącach, w różnych regionach Polski. Kalendarz został opracowany na podstawie danych z poprzednich lat. Przeglądanie kalendarza ułatwia przycisk „Kliknij, aby wyróżnić”. Za jego pomocą można wybrać dany alergen, co powoduje automatyczną zmianę koloru paska informacji i poprawia ich czytelność.

Dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat alergenów, przygotowano w serwisie odrębną sekcję o takiej nazwie. Zaprezentowane są tu zdjęcia roślin, ich opisy czy też ciekawostki związane z ich występowaniem.

Pylenia.PL to jednak nie tylko źródło komunikatów, ale także wiele przydatnych informacji - dla osób uczulonych i dla lekarzy. Alergicy dowiedzą się, jak bronić się przed alergią i w jaki sposób łagodzić jej objawy. Specjaliści znajdą ciekawostki i najnowsze doniesienia naukowe. W niedalekiej przyszłości serwis ułatwi także kontakt między pacjentem a lekarzem. Zarejestrowani pacjenci będą mogli za pomocą interaktywnej platformy medycznej znaleźć wybranego specjalistę, a także zapisać się do niego na wizytę.

Zespół LekSeek Polska