26-28 października 2018 r., Hotel Mercure Kasprowy Zakopane

Konferencja skierowana do kardiologów, internistów, dietetyków, diabetologów, psychologów, gastrologów oraz wszystkich specjalistów pragnących podnieść swoje kwalifikacje i nieść pomoc pacjentom.

W programie znajdą Państwo sesje związane z leczeniem przeciwpłytkowym po zawale i udarze, zagadnienia dotyczące nadciśnienia tętniczego, leków przeciwbólowych oraz przeciwcukrzycowych. Specjaliści rozważać będą tematykę interdyscyplinarnego podejścia do omdleń, niewydolności serca oraz wpływu modnych diet bezglutenowych czy stosowania oleju kokosowego i jego oddziaływania na organizm. Nie zabraknie warsztatów praktycznych oraz dyskusji na temat sportu czy trudnej rozmowy z pacjentem oraz jego bliskimi. Wybitni specjaliści zaproszeni z całej Polski gwarantują wysoki poziom merytoryczny konferencji – przedstawią nowoczesne i innowacyjne sposoby leczenia bardzo skomplikowanych przypadków medycznych, z którymi mieli styczność podczas wieloletniej praktyki lekarskiej. Profesjonaliści poruszą również problem trudności w diagnozowaniu oraz podejmowaniu decyzji na temat sposobu leczenia czy dalszej rekonwalescencji swoich pacjentów.

Podczas warsztatów praktycznych uczestnicy na bazie rzeczywistych przypadków będą mogli przeprowadzić badania w zakresie współczesnych zasad diagnostyki (ECHO serca) wraz
z dokładnym omówieniem badania i wyników przez wykładowcę prowadzącego zajęcia, który udzieli pomocnych wskazówek dotyczących samego badania jak i wyników.

Uczestnicy otrzymają również możliwość poznania tajników pracy ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy podczas służby wielokrotnie ratują życie turystów wysoko w górach. Warsztatom towarzyszyć będzie prezentacja specjalistycznego sprzętu medycznego, który jest wykorzystywany podczas akcji.

Szczegóły> www.dialogimedyczne2018.pl