Dzięki współpracy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz Fundacji Jeden z Nas powstała pierwsza w Polsce Poradnia Bioetyczna. Jej uroczyste otwarcie i poświęcenie siedziby mieszczącej się na parterze w budynku przy ul. Bernardyńskiej 3 w Krakowie odbędzie się 19 marca.

Jak informuje Uniwersytet, Poradnia Bioetyczna to pierwsza tego typu instytucja w Polsce, która ma charakter punktu doradczego i informacyjnego w zakresie zagadnień związanych z bioetyką. W poradni każdy zainteresowany może otrzymać wsparcie i pomoc w rozwiązaniu trudnych dylematów moralnych.

Zespół wykwalifikowanych bioetyków – lekarzy i pracowników służby zdrowia, teologów, prawników i specjalistów rodzinnych udziela bezpłatnych porad i informacji w zakresie ochrony życia ludzkiego na każdym etapie – od poczęcia do naturalnej śmierci, niepłodności (in vitro, naprotechnologia i adopcja), diagnostyki prenatalnej, aborcji, ciąży pozamacicznej, transplantacji, etyki lekarskiej, a także opieki nad pacjentem w stanach terminalnych (uporczywa terapia, sedacja, stosowanie środków p/bólowych, reanimacja i resuscytacja, eutanazja). Porady udzielane są w oparciu o naukę Kościoła katolickiego oraz zasady personalizmu chrześcijańskiego.

Więcej: poradniabioetyczna.pl