Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-08-06 01:53:11

Tagi: metabolizm

Niszczyciele zmutowanych genów w mitochondriach
10:09 27 WRZ 20180

Niszczyciele zmutowanych genów w mitochondriach

Opracowano przepis na białka, które zniszczą w organizmie niedziałające geny mitochondrialne i stworzą miejsce dla ich zdrowych odpowiedników. Rozwiązanie to – powstało ono w zespole Polaka w Cambridge - przetestowano już na myszach. To ważny krok w stronę leczenia ważnej grupy chorób...

11:37 23 MAJ 20175

W Gdańsku otwarto Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych

W Gdańsku zostało otwarte Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych, pierwsze w kraju, które w sposób kompleksowy ma się zajmować leczeniem otyłości i chorób metabolicznych. Szacuje się, że ok. 70 proc. Polaków ma na nadwagę lub otyłość. Centrum Leczenia Otyłości i Chorób Metabolicznych...

14:43 22 PAŹ 20157

Migrena a zaburzenia gospodarki lipidowej?

Wyniki badania opublikowanego w czasopiśmie Neurology wskazują, że migrena może być związana z nieprawidłowościami w metabolizmie niektórych lipidów, otwierając nowe kierunki dla badań nad możliwościami leczenia i nowymi biomarkerami choroby.

14:02 23 CZE 20140

Nie odczuwasz bólu? – to odmładza Twój metabolizm!

Badania wskazują, że zablokowanie receptora bólu u myszy skutkuje wydłużeniem ich żywotności oraz powoduje "odmłodzenie" metabolizmu. Farmakologiczne blokowanie receptora u ludzi może zatem nie tylko łagodzić ból, ale również poprawiać ogólną kondycję organizmu.