Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-08-04 01:53:32

Tagi: marskość wątroby

Nowy test z krwi jako obiecująca metoda diagnostyki włóknienia wątroby
08:45 21 GRU 20162

Nowy test z krwi jako obiecująca metoda diagnostyki włóknienia wątroby

Naukowcy i lekarze z Newcastle opracowali nowy rodzaj genetycznego badania krwi, które diagnozuje włóknienie w wątrobie jeszcze przed wystąpieniem objawów. Jest to pierwszy przypadek znalezienia epigenetycznego znacznika we krwi, który świadczy o nasileniu zwłóknienia u osób z niealkoholową...

14:17 08 STY 20150

HCC – skuteczność resekcji laparoskopowej

Na łamach Journal of the American College of Surgeons ukazała się praca opisująca doświadczenia japońskiego ośrodka w przeprowadzaniu laparoskopowych resekcji wątroby u pacjentów z rakiem wątrobowokomórkowym w marskiej wątrobie.

11:30 16 PAŹ 20140

Hepatektomia – lepiej operować laparoskopowo czy klasycznie?

Laparoskopia już od wielu lat ma swoje ugruntowane miejsce w chirurgii. W przypadku procedur takich jak cholecystektomia czy appendektomia wykorzystanie tej techniki stało się już właściwie standardem. Wskazania do jej zastosowania ciągle się poszerzają – chirurgia bariatryczna czy onkologiczna...

11:32 16 PAŹ 20140

Komórki z migdałków posłużą do naprawy wątroby?

Wyniki uzyskane przez zespół prof. Byeongmoona Jeonga z Ewha Womans University w Seulu pokazują, że w przyszłości uszkodzenia wątroby będzie można naprawiać nieoperacyjnie, wstrzykując komórki macierzyste uzyskane z migdałków.