Do kolejnych dwóch krakowskich szpitali – Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera – trafiły kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej (PK), które pozwalają mierzyć temperaturę z bezpiecznej odległości.
Pierwsze urządzenia stanęły w ubiegłym tygodniu w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II. We wtorek uczelnia poinformowała, że kolejne kamery trafiły do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego i Specjalistycznego Szpitala im. Ludwika Rydygiera.
Kamery umożliwiają szybką i bezkontaktową ocenę wstępną, czy zgłaszający się do szpitala pacjent lub rozpoczynający pracę medyk ma podwyższoną temperaturę. Gorączka to jeden z najważniejszych objawów infekcji koronawirusem.
Kamery udostępniło szpitalom kilka jednostek Politechniki Krakowskiej z różnych wydziałów oraz Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego PK.
ZOBACZ TEŻ:
- Cieszyński: jest prawdopodobieństwo, że restrykcje będą różnie znoszone w różnych obszarach
- WOŚP uruchamia infolinię dla osób potrzebujących wsparcia
- Koronawirus: Pacjenci zostali bez pomocy?
Specjaliści MCBE PK są konsultantami także dla gminy Tarnów i tarnowskiego Szpitala im. E. Szczeklika, w którym stanie kamera termowizyjna udostępniona przez Zespół Szkół Budowalnych w Tarnowie. Kamera ta została zakupiona w przeszłości na potrzeby unijnego projektu Poligon Energooszczędności (realizowanego m.in. we współpracy z PK).
W ramach akcji "#PK pomaga", wolontariusze uczelni produkują także przyłbice ochronne dla medyków – trafiły już do wszystkich krakowskich szpitali, a w okresie świątecznym także m.in. do Domów Pomocy Społecznej w podkrakowskich Batowicach, Karniowicach i Prusach - oraz szyją maseczki.
Komentarze
[0 z 0]