Jest już nowa lista darmowych leków dla ciężarnych. Kto może z niej skorzystać i jakie leki znalazły się na liście Ciąża Plus? Co kobieta w ciąży znajdzie w aplikacji Leki Ciąża Plus? Sprawdź!

Bezpłatne leki dla ciężarnych - dowiedz się, z jakich leków mogą skorzystać kobiety w ciąży w ramach programu Ministerstwa Zdrowia Ciąża Plus.

Darmowe leki dla ciężarnych

Od września 2020 roku kobiety w ciąży mogą skorzystać z bezpłatnych leków. Co to oznacza?

Program Ciąża Plus pozwala przyszłym mamom skorzystać z 397 produktów, które znalazły się na listopadowej liście refundacyjnej (w poprzednim wykazie było 114). W wykazie darmowych leków Ciąża Plus znalazły się m.in. leki stosowane w leczeniu padaczki, astmy, chorób płuc i wątroby oraz środki hormonalne.

Kto może skorzystać z bezpłatnych leków Ciąża Plus?

Z darmowych leków Ciąża Plus mogą skorzystać wszystkie kobiety w ciąży od momentu jej stwierdzenia przez specjalistę w dziedzinie położnictwa i ginekologii, lekarza w trakcie odbywania tej specjalizacji lub położną.

Receptę na darmowe leki Ciąża Plus może wystawić położna lub ginekolog, którzy stwierdzili ciążę. Osoby te mogą wydać przyszłej mamie zaświadczenie, na podstawie którego receptę, na lek z katalogu Ciąża Plus, wystawi inny lekarz. Dokument będzie aktualny przez cały okres ciąży, ale nie dłużej niż 15 dni po planowanej dacie porodu wskazanej w zaświadczeniu.

Wykaz darmowych leków dla ciężarnych: jakie to leki i gdzie je znajdę?

Gdzie znajdę listę darmowych leków dla kobiet w ciąży? Wykaz refundowanych leków znajdziesz między innymi na stronie www.lekiciazaplus.pl, której autorem jest firma LekSeek, tworząca od lat nowoczesne rozwiązania IT dla pacjentów i personelu medycznego. Strona powstała z myślą o przyszłych rodzicach, potrzebujących wiarygodnych informacji na temat leków, które czasami muszą zażywać przyszłe mamy. - Strona Leki Ciąża Plus informuje kobiety w ciąży m.in. o składzie leku, działaniach, dawkowaniu, interakcjach czy też działaniach niepożądanych - wymienia Magdalena Mironiuk, Mobile Team Manager w LekSeek Polska.

Użytkownicy na stronie internetowej znajdą również wiele ciekawych artykułów dla kobiet w ciąży.

Bezpłatna aplikacja Leki Ciąża Plus

Przyszłe mamy wykaz darmowych leków znajdą również w aplikacji Leki Ciąża Plus, która jest dostępna na telefony z systemami iOS i Android. - Aplikacja Leki Ciąża Plus jest bezpłatna i pozwala, tak samo jak strona internetowa, na wyszukiwanie leków refundowanych w ramach projektu Ciąża Plus. Dostarcza także niezbędnych informacji na temat odpowiedniego zażywania leków - mówi Magdalena Mironiuk.

Wyszukiwarka zamieszczona w aplikacji Leki Ciąża Plus pozwala na szukanie leków po nazwach handlowych lub substancjach czynnych.

Darmowe leki dla kobiet w ciąży są oznaczone dopiskiem Ciąża Plus. - Aplikacja Leki Ciąża Plus pozwala dodawać leki do “Ulubionych”, dzięki czemu użytkownik ma szybszy dostęp do ich opisów - wyjaśnia Magdalena Mironiuk, Mobile Team Manager w LekSeek Polska.

Aplikacja Leki Ciąża Plus zawiera nie tylko listę darmowych leków dla ciężarnych, lecz również wszystkie inne produkty dopuszczone do obrotu w Polsce.

Aplikacja, jak i strona internetowa Leki Ciąża Plus są stale aktualizowane wraz z nowymi obwieszczeniami Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych.

Pobierz darmową aplikację Leki Ciąża Plus:

Z aplikacji Leki Ciąża Plus mogą też korzystać lekarze, położne oraz farmaceuci.

O darmowych lekach dla ciężarnych pisaliśmy też tutaj:

>>> 397 pozycji na nowej liście darmowych leków dla kobiet w ciąży

>>> Nowa lista darmowych leków dla kobiet w ciąży

>>> Jesteś w ciąży? Sprawdź, które leki przysługują Ci za darmo

>>> Darmowe leki: Wspieramy przyszłe mamy [AKTUALIZACJA LISTOPAD]