Twój portal informacji medycznej

Oceń nasz portal

Jak podoba Ci się nasza nowa strona internetowa?Głosowanie i oglądanie wyników są dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się.

Aktualizacja bazy 2020-10-21 01:57:42

Tagi: blaszka miażdżycowa

07:40 17 SIE 20200

Specjalne peptydy są w stanie wpływać na niekorzystne bakterie jelitowe, redukując ryzyko miażdżycy

Naukowcy z Scripps Research opracowali cząsteczki, które mogą przemodelować populację bakteryjną jelit pozwalając na obniżenie poziomu cholesterolu i silnie hamują rozwój miażdżycy.Naukowcy, którzy opublikowali swoje odkrycia w Nature Biotechnology, stworzyli zestaw cząsteczek, które mogą spowolnić...

13:35 25 PAŹ 20163

Nadmierna suplementacja wapnia może być szkodliwa dla serca

Ponad połowa kobiet powyżej 60. roku życia przyjmuje preparaty wapnia - wiele z nich bez nadzoru lekarza - bo wierzą, że zmniejszy to ryzyko wystąpienia osteoporozy. Z raportu z badań, opublikowanych w Journal of American Heart Association, wynika, że podaż wapnia w postaci suplementów diety może...

18:45 05 SIE 20152

Przełom w badaniach nad miażdżycą

Dotychczasowe próby walki z miażdżycą opierały się na błędnych założeniach. Naukowcy z University of Virginia School of Medicine odkryli, że liczba komórek mięśniowych wchodzących w skład blaszki miażdżycowej była znacznie zaniżana.

12:04 21 LIP 20142

Niebezpieczeństwo stosowania niacyny

Badania kliniczne przeprowadzone na dużą skalę pozwoliły na wykazanie nieznacznego wpływu na poprawienie poziomu ,,dobrego cholesterolu"- HDL, jednak równocześnie stwierdzono, iż zmiana ta nie wydaje się być znacząca w odniesieniu do zmniejszenia ryzyka powikłań sercowo-naczyniowych.