7,5 mln zł zainwestuje spółka Inwestycje Medyczne prowadzona przez Samorząd Województwa Łódzkiego w szpital im. Marii Curie-Skłodowskiej w Zgierzu. Zaplanowano tu remont oddziału ginekologiczno-położniczego wraz z traktem porodowym oraz oddziału neonatologii i patologii noworodka.

- Chcemy, żeby nasza placówka konkurowała z przereklamowanymi szpitalami prywatnymi – powiedział wicemarszałek województwa łódzkiego Dariusz Klimczak odpowiedzialny za politykę zdrowotną. – Po remoncie zgierski szpital będzie na drugim miejscu w województwie jeśli chodzi o przygotowanie do przyjmowania porodów.

A co dokładnie zmieni się na oddziale? Przede wszystkim cała porodówka znajdować się będzie w jednym miejscu, bez konieczności wożenia pacjentów długimi korytarzami. Oprócz prac budowlanych zaplanowano m.in.: montaż wentylacji i klimatyzacji oraz remont instalacji wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Trwa przetarg na wybór wykonawcy robót.

Prace powinny rozpocząć się jesienią i potrwają osiem miesięcy. Wtedy do odnowionych pokojów będzie można wprowadzić nowy sprzęt. W trakcie prowadzenia robót budowlanych zostanie wszczęte postępowanie przetargowe na zakup aparatury medycznej i wyposażenia remontowanych oddziałów. Kupione będą m.in.: stanowiska do pielęgnacji noworodków z promiennikiem, łóżka porodowe, aparaty KTG, kardiomonitory, elektryczne łóżka szpitalne, stanowiska do resuscytacji noworodka, inkubatory, lampa do fototerapii, monitory zwiotczenia mięśniowego, kardiomonitory noworodkowe i fotele ginekologiczne.

Wartość inwestycji została oszacowana na kwotę ok 7,5 mln zł.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego