8 października w Katedrze i Klinice Neurologii Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM, kierowanej przez prof. Annę Kosterę-Pruszczyk otwarto wyremontowany, dzięki wsparciu Fundacji Polsat, Pododdział Neurologii Dziecięcej oraz trzy sale rehabilitacyjne.

W uroczystym otwarciu uczestniczyli: JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. Mirosław Wielgoś, prof. Anna Kostera- Pruszczyk – kierownik Katedry i Kliniki Neurologii, Dyrektor CSK UCK WUM – Maciej Zabelski, prof. Anna Kamińska – była Kierownik Katedry i Kliniki Neurologii, Prezes Zarządu Fundacji Polsat - Krystyna Aldridge-Holc, prof. Sergiusz Jóźwiak – kierownik Kliniki Neurologii Dziecięcej, pracownicy Kliniki i jej przyjaciele.

JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś ze wzruszeniem podkreślił: To bardzo radosna chwila, że możemy dzisiaj uczestniczyć w otwarciu wyremontowanych sal i oddziału. Dodam, że nie pierwszy raz korzystamy z dobrodziejstw i wielkiego serca Fundacji Polsat, która od lat pomaga nam w remontach i zakupie niezbędnego sprzętu. Państwa pomoc jest nieoceniona. Dziękuję za pomoc, wielkie serce i mam nadzieję na kolejne wsparcie w przyszłości, gdyż miejsc do doskonalenia jest mnóstwo.

Dyrektor Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM Maciej Zabelski podkreślił, że rolą dyrekcji szpitala jest ułatwianie realizacji marzeń wspaniałego zespołu, a każda kolejna inwestycja zakończona sukcesem, jest powodem do ogromnej radości. Środków na realizację inwestycji zawsze brakuje, a potrzeb i marzeń jest wiele. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli cieszyć się kolejnymi sukcesami, a pacjenci naszego Szpitala będą zadowoleni - dodał.

Prezes Fundacji Polsat – Krystyna Aldridge-Holc wspomniała o historii współpracy pomiędzy Katedrą i Kliniką Neurologii WUM, a Fundacją, która sięga 2006 r. Przypomniała o poprzedniej inwestycji, od czasu której minęło już osiem lat: W 2011 roku obył się pierwszy, generalny remont Pododdziału Neurologii Dziecięcej, który nie objął niestety sal rehabilitacyjnych. Dla Fundacji rehabilitacja dzieci jest kluczowa, stąd decyzja o wyremontowaniu trzech sal rehabilitacyjnych. To wielka radość, że duża liczba dzieci będzie mogła rehabilitować się w nowych, odświeżonych pomieszczeniach.

W sumie na obydwa remonty Kliniki, w 2011 i 2019 r. Fundacja Polsat przekazała ponad 2 mln zł.

Gospodarz Wydarzenia – prof. Anna Kostera-Pruszczyk podziękowała Fundacji za pomoc, wielkie serce i zaangażowanie: Życzę wszystkim z Fundacji, żeby dobro, które czynicie wracało do Was po stokroć. Podsumowała dotychczasowe działania i osiągnięcia istniejącego już od 70. lat Pododdziału, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem dzieci z chorobami nerwowo-mięśniowymi. Mamy znakomitą kadrę, zapewniamy małym pacjentom diagnostykę i leczenie na wysokim poziomie. Rocznie hospitalizujemy około 400 małych pacjentów a w poradni przy Klinice udzielamy blisko 800 konsultacji dziecięcych.

Symboliczną wstęgę przecięli: JM Rektor prof. Mirosław Wielgoś, prof. Anna Kamińska, Dyrektor CSK UCK WUM Maciej Zabelski, Prezes Fundacji Polsat Krystyna Aldridge-Holc oraz Kierownik Katedry i Kliniki – prof. Anna Kostera Pruszczyk.


Źródło: Warszawski Uniwersytet Medyczny