Miasto Stołeczne Warszawa, jako właściciel spółki Centrum Medycznego „Żelazna”, podpisało umowę o współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.
Umowa pomiędzy miejskim szpitalem, a placówką dydaktyczną przewiduje dwa etapy: po nawiązaniu współpracy, oddziały położniczy, ginekologiczny i neonatologiczny staną się III Kliniką Położnictwa i Ginekologii CMKP.
- Szpital cieszy się ogromnym powodzeniem i bije wśród pacjentek rekordy popularności - powiedział podczas wydarzenia Witold Pahl, zastępca prezydent m.st. Warszawy. - Znajduje się – co szczególnie cieszy miasto, jako właściciela – w stabilnej sytuacji finansowej. Zatem, jest mi niezmiernie miło uczestniczyć w kolejnym, ważnym wydarzeniu w życiu spółki i na dowód wspierania przez stołeczny ratusz polityki jej rozwoju, chciałbym przekazać uchwałę Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Spółki, wyrażającą zgodę na nawiązanie współpracy z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego na płaszczyźnie dydaktycznej i badawczej, która będzie krokiem milowym na drodze powstania kliniki w szpitalu Św. Zofii.
Celem Kliniki będzie wraz z udzielaniem świadczeń zdrowotnych mieszkańcom, realizacja zadań badawczych oraz dydaktycznych, czyli kształcenia podyplomowego w zawodach medycznych.
Nawiązanie współpracy ma przynieść wiele korzyści Centrum Medycznemu „Żelazna” m.in.: wzrost konkurencyjności placówki, zwiększenie zainteresowania współpracą z CMŻ lekarzy o wyższych kwalifikacjach oraz możliwości dalszego rozwoju merytorycznego i naukowego pracowników szpitala.
- Dzięki współpracy z CMKP pracownicy szpitala będą mieli możliwość zdobycia kolejnych specjalizacji, a to przyczyni się zarówno do większego bezpieczeństwa pacjentów, jak i do utrzymania w placówce ambitnych lekarzy, dla których leczenie i ciągłe samodoskonalenie jest misją i pasją - dodał wiceprezydent.
Komentarze
[ z 2]
Wspaniale, że szpital się rozwija. Skoro sytuacja finansowa jest stabilna, warto pójść krok dalej. Klinika z pewnością będzie miejscem, w którym dobrzy specjaliści będą mogli pracować i pogłębiać swoją wiedzę. Ważne są nie tylko pieniądze. Jeżeli szpital jest dobrze zarządzany, pensje są odpowiednie oraz istnieje możliwość rozwoju, lekarze zostaną lub z chęcią podejmą tam pracę. Rzadko słyszymy takie wiadomości.
Bardzo dobra informacja ! Połączenie placówek jest bardzo dobrym rozwiązaniem - szpital związany z centrum dydaktycznym pozwoli na prężną realizację zadań badawczych oraz dydaktycznych, co tylko wyjdzie na dobre pacjentom. Szpital Świętej Zofii w Warszawie i tak cieszy się już dobrą opinią i jest odbierany jako przykład dla innych placówek. Bezproblemowe samodoskonalenie się lekarzy rezydentów, czy specjalistów podniesie jeszcze bardziej jego standardy. Pacjenci będą mogli czuć się bardziej bezpieczni i otoczeni najlepszą opieką, gdy będą leczeni przez tak wyedukowaną kadrę lekarską. Wielkie brawa !