Nieuleczalna choroba, hospitalizacje przynoszące coraz więcej cierpienia, brak możliwości dalszego leczenia to tylko przykłady problemów, z którymi borykają się rodzice ciężko chorych dzieci. Często właśnie wtedy ulgę i wytchnienie przynosi hospicjum dziecięce. Los chorych dzieci nie jest obojętny ich rówieśnikom, którzy w ramach akcji Mini Lista Przebojów zbierają pieniądze na rzecz toruńskiego Hospicjum dla dzieci „Nadzieja”.

- Mini Lista Przebojów to występy dzieci z klas I-III wszystkich szkół toruńskich. Dzieci wcielają się w gwiazdy muzyki rozrywkowej, pop, wybierają wykonawców, których naśladują. Pokonują stres i swoje słabości. Jesteśmy bardzo dumni i szczęśliwi, że nasi podopieczni zbierają jeszcze więcej funduszy, niż możemy sami zebrać w ciągu roku. Poprzez taniec i zabawę przekazują moc energii, a to wszystko na rzecz Toruńskiego Hospicjum dla Dzieci Nadzieja – podkreśla Monika Jankowiak, organizator Mini Listy Przebojów.

Impreza charytatywna Mini Lista Przebojów od 26 lat odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia i wojewody Kujawsko-Pomorskiego. Wykonawcy otrzymują specjalne nagrody ufundowane przez firmę LEK-AM, natomiast całkowity dochód z imprezy przeznaczony jest na dziecięce hospicjum „Nadzieja”.

26. koncert Toruńskiej Mini Listy Przebojów odbył się 23 kwietnia 2017 roku w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu.


Źródło: newsrm.tv