Trwa rejestracja dla gabinetów, które chcę zgłosić udział w akcji bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku jaskry. Akcja, jak co roku, odbędzie się na początku marca z okazji Światowego Tygodnia Jaskry.

W związku ze zbliżającym się Światowym Tygodniem Jaskry Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Okulistycznego zaprasza do poparcia akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" realizowanej przez PTO i Sekcję Jaskry PTO, przy współudziale Polskiego Związku Niewidomych. Celem akcji jest zwiększenie świadomości pacjentów na temat choroby i wzrost wykrywalności choroby we wczesnym stadium.

PTO zaprasza do zgłaszania poradni okulistycznych w celu wykonania badania przesiewowego w kierunku jaskry u pacjentów, którzy nie są chorzy na jaskrę i nie odwiedzili okulisty przez ostatni rok. „W badaniu przesiewowym prosimy o wypełnienie ankiety, badanie ciśnienia, pachymetrii i dna oka” - czytamy w wydanym komunikacie.

W ramach akcji "Polscy okuliści kontra jaskra" na bezpłatne badania przesiewowe w kierunku jaskry nie będzie wymagane skierowanie do okulisty.

Więcej: http://tydzienjaskry.pto.com.pl