Podczas sobotniej konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Zjednoczonej Prawicy wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że rząd wprowadzi program darmowych leków dla kobiet w ciąży.

Na konwencji, która odbyła się 14 kwietnia w Warszawie Beata Szydło przedstawiła rozwiązania z zakresu polityki prorodzinnej przygotowane w ramach kierowanego przez nią Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

- Największe nasze wyzwanie to, żeby rodziło się więcej dzieci - mówiła była szefowa rządu.

Wśród proponowanych rozwiązań wicepremier Szydło wymieniała m.in: minimalną emeryturę dla kobiet, które urodziły minimum czwórkę dzieci (nawet jeżeli nigdy nie pracowały), premię dla matek za szybkie urodzenie drugiego dziecka i wprowadzenie dedykowanych młodym matkom programów stypendialnych.

- Wszystkim nam zależy, żeby mamy w czasie ciąży były zdrowe i żeby dzieciaki rodziły się zdrowe; w związku z tym wprowadzamy program darmowych leków dla kobiet w ciąży - oświadczyła Beata Szydło.

Szczegóły programu nie są jeszcze znane, jednak podczas poniedziałkowej rozmowy w radiu RMF FM, szef kancelarii premiera Michał Dworczyk przyznał, że wg jego wiedzy program zacznie funkcjonować już od początku przyszłego roku.