Poznańscy radni zdecydowali, że miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro będzie kontynuowany w kolejnych latach. Pomoc dla poznańskich par starających się o dziecko działa od 2017 roku. Dzięki temu, do tej pory na świat przyszło ponad 200 maluchów.

We wtorek (22 czerwca) miejscy radni przyjęli program polityki zdrowotnej "Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Poznania w latach 2021-2024". Oznacza to, że pomoc finansowa, skierowana do poznaniaków starających się o dziecko będzie kontynuowana.

Miejski program dofinansowania leczenia niepłodności metodą in vitro zaczął działać w sierpniu 2017 r. Jego efektem jest już 212 dzieci, które przyszły na świat.

.... ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Jak poinformował Urząd Miasta Poznania, z obecnie trwającej edycji programu mogą skorzystać mieszkające w Poznaniu pary, które do tej pory bezskutecznie starały się o dziecko. Muszą jednak spełnić kilka warunków, m.in. mieć udokumentowane wcześniejsze leczenie niepłodności, a wiek kobiety powinien mieścić się w granicach 20-43 lata.


Źródło: Urząd Miasta Poznania