Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu przeszedł modernizację. Koszt inwestycji to ponad 43 mln złotych. Symboliczne otwarcie wyremontowanych oddziałów odbyło się 23 maja.

Nową jakość zyskał przede wszystkim Oddział Porodowy, który zwiększył swój potencjał do dziesięciu komfortowych, nowocześnie wyposażonych sal porodowych, co umocniło pozycję Szpitala w ścisłej czołówce jednostek położniczych w Polsce.

Gruntownie wyremontowane i w całości wyposażone w najnowszy sprzęt światowej klasy zostały: Oddział Operacyjny i Centralny Gabinet Zabiegowy. Utworzone zostało ponadto Centrum Diagnostyki Prenatalnej, aspirujące do roli wiodącego w skali Kraju ośrodka zapewniającego kompleksową diagnostykę na najwyższym poziomie.

Nowocześnie wyposażona została także Pracownia Patomorfologiczna. Umożliwiło to automatyzację procesów laboratoryjnych, a tym samym usprawnienie diagnostyki patomorfologicznej.

Jak informuje Szpital, modernizacja w tej skali, przy zaangażowaniu tak dużych środków finansowych stanowi wydarzenie bez precedensu w blisko 120-letniej historii placówki.


Źródło: Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu