Dobra wiadomość dla użytkowników Gabinetu drWidget: program umożliwia już generowanie e-recept! Pierwsze recepty w formie elektronicznej zostały już wystawione w Gabinecie i zrealizowane w aptekach. To wygodne rozwiązanie zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów oraz farmaceutów. Szczegóły w artykule.

Zaawansowany technologicznie, a zarazem łatwy i intuicyjny w obsłudze, spełnia wszystkie standardy obowiązujące w służbie zdrowia – taki jest Gabinet drWidget, nowoczesny program do zarządzania placówką medyczną od LekSeek Polska. Dostępny w „chmurze”, dzięki czemu można z niego korzystać w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy komputer z dostępem do internetu.

Użytkownikom Gabinetu drWidget codzienną pracę ułatwiają liczne funkcjonalności i udogodnienia, w które został wyposażony ten bezpłatny program, w tym m.in. interaktywny grafik pracy, obszerna biblioteka gotowych formularzy, system automatycznych podpowiedzi i natychmiastowy dostęp do wszystkich danych o pacjencie. Przy pomocy programu lekarze szybko i wygodnie wystawiają e-zwolnienia, a od niedawna – także e-recepty.

„Nowa funkcjonalność Gabinetu drWidget jest odpowiedzią na potrzeby lekarzy wynikające z nabierającej tempa cyfryzacji służby zdrowia. Co prawda wystawianie e-recept stanie się obowiązkowe dopiero od 1 stycznia 2020 roku, ale nie ma co zwlekać do ostatniej chwili i warto już teraz przygotować się do nadchodzących zmian. Gabinet drWidget daje taką możliwość. Co więcej, program ułatwia i maksymalnie przyspiesza proces wystawiania recept, między innymi wyręczając lekarza w uzupełnieniu części pól” – powiedział Piotr Miluski, project manager w LekSeek Polska.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, 99% aptek i punktów aptecznych w Polsce jest już podłączonych do platformy e-zdrowie (P1) i może realizować elektroniczne recepty. Do końca stycznia br. wpłynęło prawie 190 tys. e-recept, otrzymało je ponad 32 tys. pacjentów. Na stronie mapa.pacjent.gov.pl można śledzić, którzy lekarze i które placówki wystawiają recepty w formie elektronicznej.

„Cel na rok 2019 to włączenie wszystkich gabinetów, przychodni, szpitali i izb przyjęć, czyli miejsc, gdzie będą wystawiane e-recepty do systemu e-zdrowie (P1) tak, aby wszyscy lekarze mogli wystawiać swoim pacjentom elektroniczne recepty. Wierzę, że ten cel zrealizujemy, gdyż środowisko medyczne w Polsce jest otwarte na wdrażanie nowych rozwiązań. Naszą rolą jest zadbanie o to, aby korzyści z nich płynące były widoczne dla pacjentów, lekarzy, farmaceutów i innych przedstawicieli zawodów medycznych” – powiedział Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia odpowiedzialny za informatyzację.

Instrukcja szczegółowo wyjaśniająca, jak wystawić e-receptę w Gabinecie drWidget, dostępna jest w programie w sekcji „Pomoc”. Osoby, które jeszcze nie znają Gabinetu, mogą wypróbować jego możliwości, korzystając z wersji demonstracyjnej na www.drw.pl.