Oddział pediatryczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego wzbogacił się o nowoczesny pokój stymulacji polisensorycznej. Dzięki opolskiemu oddziałowi Fundacji "Dr Clown" we współpracy ze szpitalem i prywatnym sponsorem mogła powstać pierwsza taka na Opolszczyźnie inwestycja. Wszystko dla dobra najmłodszych pacjentów.

Pokój stymulacji polisensorycznej to miejsce gdzie dzieci mogą na chwilę zapomnieć o pobycie w szpitalu. Został specjalnie zaprojektowany i przygotowany z myślą o rozwoju małych pacjentów. Znajdują się w nim m.in. tablice manipulacyjne oraz nowoczesny, interaktywny projektor multimedialny.

W uroczystości otwarcia udział brała wicewojewoda opolski Violetta Porowska. - To zaszczyt dla mnie i wielka radość móc być tu dzisiaj - mówiła wicewojewoda. - Obawiam się, że może się okazać iż przez to pomieszczenie pacjenci nie będą chciały wracać do domu - dodała wyrażając podziw dla zrealizowanej inwestycji.

Liderka Fundacji "Dr Clown" na Opolszczyźnie, Marta Szewerda podkreślała, że pokój ma być miejscem, w którym pacjenci mają zapomnieć o szpitalu. Ma to być miejsce relaksu i ma wspierać rozwój psychoruchowy pacjentów, co jest szczególnie ważne dla pacjentów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi.

Jest to pierwsza tego typu inwestycja na Opolszczyźnie.


Źródło: Opolski Urząd Wojewódzki