W ofercie LekSeek Polska pojawił się nowy, zaktualizowany Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon, a od 1 września można korzystać z Bazy Leków, w pełni zgodnej z najnowszym obwieszczeniem Ministra Zdrowia. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule. Tam też informujemy o nowościach, które niedawno pojawiły się w naszej ofercie.

Receptariusz Lekarza Praktyka LEKsykon już od 15 lat pomaga lekarzom w wypełnianiu codziennych obowiązków. Zawiera kompletną, aktualną listę leków Rx, a także wybranych preparatów OTC, SD i wyrobów medycznych. Dane przedstawione są w przejrzystych, łatwych do odczytania tabelach oraz posiadają objaśnienia. Jego zaletą jest także poręczny rozmiar: 162 x 97 mm.

Jak zamówić Receptariusz? Wystarczy zadzwonić pod numer 723 700 700 albo 22 350 00 06. Zachęcamy do subskrypcji rocznej, pozwalającej nabyć publikację w atrakcyjnej cenie. W ramach prenumeraty Receptariusz będzie dostarczany do Ciebie każdorazowo po ukazaniu się obwieszczenia Ministerstwa Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia oraz wyrobów medycznych.

Oprócz tradycyjnego, książkowego wydania, oferujemy także publikację w formie elektronicznej, do samodzielnego wydruku. Plik w formacie PDF można pobrać za darmo ze strony www.leksykon.com.pl (zakładka „Materiały do pobrania”).

Rzetelnym źródłem informacji o lekach jest również Baza Leków LekSeek Polska, dostępna w Gabinecie drWidget, serwisie www.leksykon.com.pl oraz w postaci aplikacji mobilnej i na komputery stacjonarne i laptopy. W każdej z ww. form jest to narzędzie bezpłatne, zawierające ponad 17 tys. wyczerpujących opisów produktów leczniczych, suplementów diety i dermokosmetyków. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki nazwę wybranego preparatu, by już po chwili dysponować obszernym opisem, obejmującym m.in. informacje o składzie produktu, jego działaniu, możliwych interakcjach, wskazaniach, przeciwwskazaniach, ostrzeżeniach specjalnych, uwagach, sposobie stosowania, stopniach odpłatności.

Jak co dwa miesiące, pragniemy także przypomnieć o nowościach, które niedawno ukazały się w naszej ofercie. Najważniejsza z nich to moduł bezpiecznego dodawania nowych pacjentów wraz z możliwością złożenia podpisu elektronicznego w aplikacji mobilnej dr100. Od teraz pozwala ona podpisywać wszystkie wymagane zgody, w tym m.in. zgodę na przetwarzanie danych osobowych, na leczenie stomatologiczne, chirurgiczne i protetyczne. Co istotne, podpis elektroniczny jest tak samo ważny, jak ten złożony na papierze, dlatego nie trzeba drukować żadnych dokumentów i prosić pacjenta o tradycyjny podpis. Więcej informacji na temat nowej funkcjonalności w aplikacji mobilnej dr100 można znaleźć tu.

Nowości pojawiły się także w aplikacji MyDr Diabetologia oraz serwisie „Skale kardiologiczne”. Na prośbę użytkowników, MyDr Diabetologia została wzbogacona m.in. o funkcje: eksportu zapisanych danych do PDF z możliwością wysłania mailem, wyboru jednostek (mg/dL, mmol/L) oraz dodawania notatek do pomiarów - szczegóły w tym artykule. Natomiast serwis „Skale kardiologiczne” oferuje 10 nowych narzędzi, w tym HCM risk-SCD, HERDOO2, Canadian Syncope Risk Score, DASH, DAPT itp. - więcej informacji tutaj.

Zachęcamy do przyjrzenia się nowościom dostępnym w ofercie LekSeek Polska, jak również do korzystania z Receptariusza Lekarza Praktyka (w dogodnej dla Was formie: tradycyjnej lub elektronicznej) oraz z Bazy Leków (mobilnej, zamieszczonej w serwisie www.leksykon.com.pl bądź w programie Gabinet drWidget). Tradycyjnie, o kolejnych nowościach będziemy informować na bieżąco.