Najnowocześniejszy sprzęt laparoskopowy trafił na blok operacyjny Szpitala Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego w Krakowie. Placówka jako pierwszy prywatny szpital w Polsce oraz pierwszy szpital w Polsce południowej, dzięki wyłącznie własnym środkom finansowym może pochwalić się sprzętem o takiej jakości.

System pozwala na oglądanie wnętrza jamy brzusznej w najnowszej technologii ultrawysokiej rozdzielczości 4K (4096×2160). Dzięki zastosowanym rozwiązaniom, podczas zabiegu operacyjnego obraz wyświetlany na ekranach monitorów jest 4 krotnie dokładniejszy niż w obecnie stosowanej technologii HD i 16 krotnie dokładniejszy niż w standardowej technologii.

Bardzo wysoki kontrast obrazu, zwiększona czułość sensorów obrazu, redukcja refleksów świetlnych oraz systemy automatycznej regulacji ostrości i natężenia światła w sposób dotąd niewyobrażalny umożliwiają pokazanie wcześniej dostrzegalnych strukturach anatomicznych. Nie byłyby one widoczne bez wykorzystania dużych monitorów 40 i 55 calowych.

Od początku 2017 roku zabiegi wykonywane metodą laparoskopową w Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala są przeprowadzane z wykorzystaniem tej najnowszej w świecie technologii.

Źródło: Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Granego w Krakowie