Setki literackich pozycji książkowych trafi do pacjentów szpitali, dla których organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. Zbiórkę zorganizowali pracownicy urzędu marszałkowskiego.

Zbiórka książek wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie oraz delegatur w Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach, Płocku i Radomiu rozpoczęła się latem ubiegłego roku. Zbierano książki nowe i używane, ale w bardzo dobrym stanie, dla małych i dużych pacjentów. Jak zawsze przy tego typu inicjatywach, których przesłaniem jest pomoc innym, akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem urzędników, którzy chętnie podzielili się ciekawymi egzemplarzami. Książki już trafiają do szpitali.

- Niestety, badania pokazują, że czytamy coraz mniej. Dotyczy to również dzieci, które chętniej sięgają po gry niż po książki. Warto więc na każdym kroku promować czytelnictwo. Mamy nadzieję, że dzięki książkom, które trafią do pacjentów pobyt w szpitalu stanie się choć trochę łatwiejszy i przyjemniejszy – podkreśla rzeczniczka urzędu marszałkowskiego Marta Milewska.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego