Szpital w Kędzierzynie-Koźlu postawił na najnowsze trendy i jeszcze wyższą jakość w okulistyce. Trafiły tam najnowsze urządzenia do leczenia pacjentów z chorobami oczu.

- Mamy świetnie przeszkolony zespół, a ten sprzęt stawia nas w krajowej czołówce okulistycznej, jesteśmy pierwszym szpitalem w województwie i jednym z nielicznych w kraju, to diametralnie zmienia standardy leczenia w naszej placówce i zdecydowanie zwiększa jego jakość u pacjentów z chorobami oczu – mówi dr Dorota Zarańska, p.o. dyrektora szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

- Pierwsze urządzenie to najnowsze OCT z funkcją wykonywania angiografii fluoresceinowej, to na nim wykonuje się komplet badań, by stwierdzić czy pacjent kwalifikuje się do programu lekowego, bez chodzenia z miejsca na miejsce, jedno urządzenie i komplet badań, znacznie ułatwia i przyspiesza to pracę – tłumaczy dr Katarzyna Namyślak-Krajewska, lekarz okulista.

Drugie urządzenie to Operio-Mobile, który właściwie działa jak mała sala operacyjna. - Zapewnia pracę w warunkach sterylnego bloku operacyjnego w gabinecie zabiegowym, który teraz otwierany jest w przychodni okulistycznej, jednego dnia wykonujemy zabiegi, gdzie podajemy iniekcje doszklistkowe, czyli zastrzyki wykonywane bezpośrednio do gałki ocznej – mówi dr Namyślak-Krajewska.

Nowy sprzęt szpital zakupił z własnych środków.


Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.