260 chust dla pacjentek, które tracą włosy w wyniku leczenia choroby nowotworowej, uszyto w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym im. prof. Kornela Gibińskiego w Katowicach.

W poprzedniej edycji, dzięki wsparciu personelu szpitala, sponsorom i wolontariuszkom, przez 4 godziny, udało się uszyć 116 chust, które trafiły na oddział Radioterapii i Onkologii Klinicznej. Tam pacjentki mogły wybrać swój ulubiony wzór i kolor. Tym razem osób było więcej. Dodatkowo szyto dłużej i z większej ilości materiału. Wiosenna edycja szycia OnkoChust trwała 6 godzin. Udało się stworzyć kolekcję liczącą 260 sztuk.

- Postawiłyśmy na wiosenne wzory i kolory. Nie zabrakło kolorowych ważek, soczystych zielonych groszków, wiosennych kwiatów, ale też pastelowych krat czy prążków. Wśród wzorów znalazły się również unikatowe jednorożce, kotki, a nawet jeże - poinformowały uczestniczki akcji.

W wiosennej edycji udział wzięło 17 osób w tym 10 pań ze swoimi maszynami do szycia. W kupno materiału włączyło się wiele osób. Pomógł sklep "Belka" z Zabrza, który umożliwił sprzedaż specjalnych "cegiełek". Chusty trafią na Oddziały Radioterapii i Onkologii Klinicznej, a także do poradni. Akcję honorowym patronatem objęła fundacja Alivia.

Źródło: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne im. prof. K. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach