Zakończył się remont w Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni, który umożliwił przenosiny Oddziału urologicznego funkcjonującego do tej pory w innym miejscu. Realizacja prac kosztowała ponad 2,7 mln złotych.

Na Oddziale Urologii o powierzchni prawie 430 mkw powstało nowoczesne ambulatorium urologiczne. Są m.in. dwa gabinety diagnostyczne, kabiny higieny i pomieszczenia porządkowe. Do dyspozycji pacjentów jest 9 sal chorych (3 sale 4-osobowe, w tym jedna pooperacyjna, 2 sale 3-osobowe, 3 sale 2-osobowe oraz izolatka), na których jest 25 łóżek Znajdują się też m.in.: pomieszczenie zabiegowe, punkt pielęgniarski, łazienki i toalety dla pacjentów, dyżurka lekarska, pomieszczenia socjalne i gospodarcze.

Zakres prac obejmował m.in. roboty elektryczne i wykończeniowe: malowanie, szpachlowanie, skuwanie glazury, montaż odbojnic oraz montaż paneli medycznych, kamer monitoringu i stolarki drzwiowej, a także prace sanitarne: odnawianie łazienek, toalet czy biały montaż.

Odmienione wnętrza są już w pełni gotowe i czekają na pacjentów. Otwarcie Oddziału Urologicznego odbyło się w środę, 8 stycznia. W uroczystości wzięli udział m.in.: przedstawiciele samorządu województwa i władz Gdyni, zarząd Szpitali Pomorskich, przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lekarze i personel z Oddziału Urologicznego Szpitala Morskiego im. PCK.

Inwestycja kosztowała ponad 2,7 mln zł, z czego ponad 2,65 mln zł przekazał samorząd województwa pomorskiego, a pozostałą część (ponad 50 tys. zł) pokrył szpital ze środków własnych.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego | Urząd Miasta Gdyni