Dermabus dociera do miejsc, w których dostęp do dermatologa jest utrudniony lub niemożliwy. W ramach akcji specjalista dermatolog bada pacjentów pod kątem łuszczycy, a w mobilnym punkcie infolinii PSOs łuszczyca, chętni otrzymują informacje o ośrodkach, wsparcie i edukację na temat leczenia oraz profilaktyki łuszczycy. Organizatorem projektu jest AMICUS Fundacja Łuszczycy i ŁZS.

Do tej pory Dermabus odwiedził Tarnów, Słupsk, Radom i Częstochowę. Teraz czas na Włocławek, Rybnik, Gorzów i Wałbrzych.

Organizatorzy akcji zapewniają, że osoby u których zostanie potwierdzona diagnoza łuszczycy, uzyskają potrzebne informacje i zostaną pokierowane do ośrodków referencyjnych leczących tę chorobę.

- Każdy pacjent, który ma zmiany na skórze i który podejrzewa u siebie łuszczycę, będzie mógł się zgłosić w określonym rejonie, w którym akurat będzie Dermabus, na konsultację dermatologiczną – mówi prof. dr hab. n. med. Irena Walecka, opiekun medyczny projektu, i dodaje - W ramach tej konsultacji, lekarze specjaliści będą weryfikować czy jest to łuszczyca, o jakim stopniu nasilenia i zaproponują możliwości terapii. Celem tego projektu jest pomoc dla pacjentów z terenów, na których problem z dostępem do specjalisty jest największy, gdzie pacjenci nie mają do kogo się zgłosić i gdzie nie ma ośrodków, które zajmują się leczeniem w ramach terapii biologicznej.

Jak skorzystać?

Konsultacje w ramach projektu Dermabus realizowane są bezpłatnie przez lekarza dermatologa, a osoby zainteresowane kwalifikowane będą na konsultacje przez wolontariuszy Fundacji AMICUS w dniu akcji.

Więcej informacji na temat terminów kolejnych wyjazdów Dermabusa uzyskać można na stronie www.dermabus.pl


Źródło: informacja prasowe