Cover piosenki „Shallow” Lady Gagi w wykonaniu żeńskiego chóru Medici Cantares z Bydgoszczy, ma zwrócić uwagę na problem depresji. Do piosenki powstał także teledysk.

- Za sprawą COVID-19 z dnia na dzień zostały zawieszone nasze codzienne aktywności, każdego dnia konfrontujemy się z lękiem, niepewnością i brakiem poczucia bezpieczeństwa. Według badań aż u jednej trzeciej osób pozostających w izolacji istotnie pogarszało się samopoczucie, a to doprowadzić może do depresji - przypominają członkinie Medici Cantares, które opublikowały cover piosenki Lady Gagi "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy".

23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. Według Światowej Organizacji Zdrowia z chorobą zmaga się ponad 350 mln ludzi, co czyni ją jednym z najpoważniejszych problemów zdrowotnych. Szacuje się, że w Polsce na depresję choruje ok. 1 mln osób. Wciąż nie umiemy jednak swobodnie rozmawiać o tej chorobie, a 81 proc. badanych twierdzi, że depresja jest chorobą wstydliwą i nie należy się z nią afiszować.

- My, Chór Medici Cantares, chcemy zwrócić uwagę na osoby wokół nas, które mogą potrzebować pomocy, wsparcia, akceptacji w tych trudnych czasach. Do współpracy zaprosiliśmy naszych śpiewających kolegów, aby symbolicznie podkreślić, że to właśnie mężczyźni częściej dokonują skutecznych prób samobójczych. Dbajmy o siebie, pamiętajmy o innych, nie wstydźmy się prosić o pomoc! - namawiają chórzystki z Medici Cantares.

Żeński chór Medici Cantares działa przy Bydgoskiej Izbie Lekarskiej. Tworzą go lekarki, pielęgniarki, ratowniczki medyczne i inne kobiety związane z ochroną zdrowia.


Fot.: YouTube/Medici Cantares