Edukacji seniorów na temat różnych zaburzeń psychicznych, psychosomatycznych związanych z wiekiem służy zainaugurowana na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku (UMB) piąta edycja Uniwersytetu Profilaktyki Psychogeriatrycznej.

Do czerwca w zajęciach z pracownikami naukowymi Uniwersytetu Medycznego weźmie udział ponad 40 studentów - seniorów.

Prodziekan wydziału nauk o zdrowiu UMB prof. Halina Car podkreśliła, że psychogeriatria to szeroki temat, a uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii będą mieli okazję go zrozumieć i bliżej poznać po to, by wiedzieć np. kiedy należy szukać fachowej pomocy dla siebie i innych.

>>>ZOBACZ TEŻ: Darmowy program do EDM

Wyjaśniła, że 44 nowych studentów będzie mogło dowiedzieć się trochę więcej m.in. na temat uzależnień, np. od leków czy alkoholu, używek, ale też nt. problematyki depresji, zaburzeń psychicznych u osób starszych. Prof. Car podkreślała, że wiedza ma być pomocna, by "człowiek, który staje przed obliczem upływu lat" mógł sobie z tym poradzić w strefie psychicznej. "To jest nasze podstawowe założenie" - wyjaśniła prof. Car.

Uniwersytet Medyczny przypomina, że uczestnicy zajęć na Uniwersytecie Profilaktyki Psychogeriatrii wcześniej brali udział w zajęciach na Uniwersytecie Zdrowego Seniora. To drugi projekt edukacyjny dla seniorów, który od lat organizuje uczelnia.

Wspólnie z UMB, Uniwersytet Profilaktyki Psychogeriatrycznej organizują stowarzyszenie "Pro Salute" i Urząd Miejski w Białymstoku. (PAP)


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Izabela Próchnicka