Nie sprawdziły się prognozy tych, którzy przewidywali, że lekarze nie będą w stanie od 1 grudnia wystawiać zwolnień o czasowej niezdolności do pracy wyłącznie w formie elektronicznej. 13 grudnia minister Elżbieta Rafalska poinformowała, że dokumentów elektronicznych wystawiono już milion.

„Właśnie wpłynęło milionowe #eZwolnienie lekarskie! Gratulacje dla Prezes ZUS oraz pracowników zakładu. Dziękuję lekarzom za sprawną elektronizację usług na rzecz pacjenta. Brawo za milionowe ezwolnienie, to trudna operacja bez powikłań” - napisała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Już w zeszła niedzielę w Radiu Zet prezes ZUS Gertruda Uścińska informowała, że wskaźnik lekarzy, którzy korzystają z elektronicznego wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy wynosił 99,94 procent.

___

Przypominamy, że programem w pełni dostosowanym do wystawiania e-zwolnień oraz przygotowanym do innych elektronicznych rozwiązań (m.in. e-recepta, e-skierowanie) jest Gabinet drWidget - pierwsza w Polsce aplikacja gabinetowa w pełni obsługująca certyfikat ZUS, dzięki któremu można szybko i wygodnie autoryzować elektroniczne zwolnienia lekarskie. Program umożliwia także autoryzację e-ZLA przy pomocy podpisu kwalifikowanego.

W razie pytań dotyczących dostępu do aplikacji, bezpieczeństwa danych czy jakichkolwiek innych kwestii zapraszamy do kontaktu z z konsultantami pod nr telefonu 33 445 43 45 lub drogą mailową na kontakt@drw.pl.

Dla wszystkich zainteresowanych na stronie www.drw.pl dostępna jest wersja demonstracyjna programu (z fikcyjnymi danymi), która pozwala zapoznać się z programem i jego różnymi funkcjami.