Na niespełna dwa tygodnie przed 30. Finałem, Fundacja WOŚP zrealizowała 59. Konkurs Ofert, który dedykowany był sprzętowi dla ratowników medycznych. Orkiestra zakupiła 274 urządzenia za ponad 9 milionów złotych.

W planie zakupów znalazł się sprzęt dla 89 dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w całym kraju - aparaty do mechanicznej kompresii klatki piersiowej, aparaty USG typu FAST oraz torby ratownicze pediatryczne z wyposażeniem.

- Postanowiliśmy pierwszy raz w naszej 30-letniej historii cały Konkurs Ofert poświęcić specjalnym zakupom sprzętu medycznego dla ratowników medycznych. Najważniejszy jest początek i właśnie to czynimy. Odbiorcami będzie 212 stacji ambulansów typu S – czyli zespołów specjalistycznych, jeżdżących w 89 oddziałach terenowych powiedział - Jurek Owsiak, Prezes Zarządu Fundacji WOŚP.

Ostatecznie Fundacja poprosiła o modyfikację ofert na torby ratownicze i odstąpiła od ich zakupu w trakcie zrealizowanych 17 stycznia negocjacji (nastąpi to w ciągu najbliższych kilku tygodni), organiczając Konkurs do wyboru dwóch typów produktów.

Fundacja WOŚP zakupiła:

  • 143 aparaty USG typu FAST od firmy Philips
  • 131 aparatów do mechanicznej kompresji klatki piersiowej od firmy Stryker

W sumie na zakup sprzętu dla ratowników podczas 59. Konkursu Ofert Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wydała 9 217 450 zł.

30. Finał WOŚP odbędzie się 30 stycznia 2022 roku. Celem zbiórki jest zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W akcję angażuje się ponad 1600 Sztabów, w tym blisko 100 Sztabów zagranicznych w 29 krajach. Cel Finału wspierać można m.in. dorzucając się do puszek wolontariuszy lub Sztabowych Puszek Stacjonarnych bądź wykorzystując rozmaite formy wpłat w kanałach elektronicznych.


Źródło: Fundacja WOŚP