Gabinet drWidget został wzbogacony o nową funkcjonalność "e-wizytę", która ma wesprzeć lekarzy w ich codziennej pracy. Nowe rozwiązanie zostało udostępnione bezpłatnie. W taki sposób firma LekSeek chce wesprzeć środowisko medyczne w obliczu zagrożenia koronawirusem.

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zachęcają pacjentów do ograniczenia wizyt w placówkach medycznych i korzystania z technologii telemedycznych. - Wykorzystanie telemedycyny ogranicza ryzyko transmisji wirusów. Mogę na odległość zbadać pacjenta, przeprowadzić wywiad, zaordynować leczenie, wypisać e-receptę i e-skierowanie. Oczywiście nie w każdej sytuacji jest to możliwe, warto jednak korzystać z telemedycyny - mówił dr Michał Gontkiewicz z ORL w wywiadzie "Do Rzeczy".

Z możliwości telemedycznych mogą korzystać także użytkownicy Gabinetu drWidget. Firma LekSeek, w obliczu zagrożenia koronawirusem, postanowiła wprowadzić nową funkcję w programie do EDM - wizytę on-line MyDr, pozwalającą na wideokonsultację. - Podczas takiego kontaktu lekarz może przeprowadzić szczegółowy wywiad z pacjentem. Następnie na podstawie zebranych informacji może wystawić m.in. e-receptę czy też e-ZLA. Dzięki e-wizycie możemy ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - zaznacza Piotr Miluski, project manager w LekSeek Polska. I dodaje: W tym trudnym dla nas czasie postanowiliśmy udostępnić lekarzom "e-wizytę MyDr" bezpłatnie do odwołania. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów.

Rozwiązanie "wizyta on-line MyDr" jest zintegrowane z telemedyczną platformą MyDr, która jest dedykowana pacjentom.

Jeśli chcesz włączyć wizytę on-line w swojej placówce, to skontaktuj się z naszym działem Helpdesk (tel. 33 445 43 45, mail: kontakt@drw.pl lub czat).